Sıkça Sorulan SorularHann Auto Parts ve Solutions şirketinin farkı nedir?

Hann Auto Parts ve Solutions asıl olan insandır diyerek yola çıkan müşteriye bütünleşmiş çözüm üretmek için vizyoner bakış açısı ile stratejik yaklaşım gösteren yedek parça konusunda güvenilir bir iş ortağıdır. Farklıyız çünkü sizden biriyiz.

Hann Auto Parts ve Solutions ile nasıl çalışabilirim?

İletişim bölümünden bulunan telefon ve e-posta adresinden bize ulaşıp, bölgesel satış temsilcilerimizle irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Hava süspansiyon sistemi (körük) nedir? Ne amaç ile kullanılır?

Araç altında veya kabinde kullanılan; hem sürücü, yolcu hem de yük konfor ve güvenliği sağlayan, aracı yolun olumsuz koşullarından en az etkilenmesine yardımcı olan sistemdir. Detaylar için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hava süspansiyon sistemi çeşitleri nedir?

Araç altı yani aks üzerine takılı süspansiyon körükleri ile kabin,koltuk ve katlı körükler bulunmaktadır. Detaylar için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hava süspansiyon sisteminin çalışma koşulları nelerdir?

Hava süspansiyon sistemleri, en fazla 7 bar basınçta, -40C ile +70C arasında çalışması uygundur. Bunun dışındaki basınç ve sıcaklıklar, körüğün patlamasına ve/veya işlevini yerine getirememesine neden olur. Saklama koşulları ve diğer Detaylar için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Debriyaj nedir ve çalışma sistemi nasıldır?

Döner haldeki bir parçanın hareketini aynı eksen üzerinde bulunan diğer bir parçaya iletmek veya iletilmekte olan bu hareketi istendiği zaman durdurmak amacıyla kullanılan tertibata debriyaj adı verilir. Motorlu taşıtlarda kullanılan debriyaj krank mili ekseninde olmak üzere motorla vites kutusu arasına bağlanmış olup, motordan vites kutusuna hareket iletimini sağlar ve istendiği zaman, motor çalışmasına devam ettiği halde, bu hareket iletimini durdurur. Debriyajın görevleri özetle;

• İlk hareket sırasında motorun hareketini tekerleklere tedricen ileterek taşıtın sarsıntısız olarak harekete geçişini sağlamak.
• Taşıt hareket halinde iken vites durumlarını değiştirmek için motordan vites kutusuna hareket iletimini geçici olarak kesmek.
• Gerekli hallerde motorla güç aktarma organlarının bağlantısını kesmek.

Amortisör nedir ve çalışma sistemi nasıldır?

Makinelerde çalışma sırasında meydana gelen sarsıntı ve titreşimlerin şiddetini ve etkisini azaltmak için kullanılan elemanlar. Amortisörler hareket yönüne ters, hız ile orantılı bir direnç gösterirler. Böylece sarsıntı ve titreşim doğuran enerjiyi ısıya çevirerek yutarlar. Her türlü darbeli çalışan makielerde (tekstil makineleri, presler, iş makineleri, kaldırma makineleri, otomobiller...) kullanılmalarına rağmen, en yaygın kullanma alanı araçlardır. Amortisörler, sadece aracın konforu için gerekli elemanlar değillerdir. Aynı zamanda tekerleklerin yolu iyi kavramaları gibi önemli bir fonksiyonu da yerine getirirler. İyi bir amortisör virajda savrulmayı önler. Tekerleklerin yere iyi basmalarını ve zıplamamalarını sağlayarak hem çekişi artırır, hem de fren yapıldığında duruş mesafesini kısaltır.

Geçerli fiyat listelerine nereden ulaşabilirim?

Hann Auto Parts and Solutions tüm dünyada faaliyet gösteren; farklı müşteri ve dağıtıcıları olan bir firma olup; yerel önceliklere ve pazarın ihtiyaçlarına hassasiyet gösterir. Dolayısıyla her pazarda uyguladığımız fiyat yapımız değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümünden e-posta ve/veya telefonla bölgesel satış temsilcimize ulaşabilirsiniz.